Індикатори відкоту

Більшість торгових стратегій передбачають торгівлю по тренду. І це цілком обґрунтовано. Саме угоди, відкриті в напрямку переважаючої на ринку тенденції, мають більше шансів на успіх і дозволяють отримати великий прибуток. На перший погляд здається, що відкрити ордер по тренду – дуже просте завдання. Однак на практиці це не зовсім так. У будь-якому трендовому русі існують відкати. Якщо відкривати торговельну позицію без урахування цього факту, то можна відразу після входу піти в мінус на корекції. Для того, щоб цього не сталося існують індикатори відкату, про яких ми сьогодні і поговоримо. А для початку я розповім про двох основних напрямках їх використання.

Користь від використання індикаторів відкоту

Індикатори відкату дозволяють:

  • Знаходити оптимальні точки для відкриття угод по тренду. Якщо входити в зростаючий ринок на мінімумі корекції, то можна збільшити розмір прибутку. Відповідно на низхідному тренді вхід на максимумі корекції також дозволить збільшити розмір профіту. Крім цього, відкати є вигідним моментом для відкриття додаткових торговельних позицій у напрямку основного руху.
  • Закривати ордери при появі сигналів про можливий відкат. Тим більше, іноді корекція насправді виявляється провісником зміни напряму руху ціни і вихід буде дуже своєчасним.

Приклади роботи індикаторів відкоту

Індикаторів такого типу чимало. При чому їх можна знайти як в торговому терміналі МТ4, так і в мережі. З стандартних індикаторів для відстеження можливої корекції можна використовувати стохастик. Робиться це наступним чином. На висхідному русі лінія стохастика зростає. З того моменту, коли вона перетне лінію, вище якої знаходиться зона перекупленності, можна очікувати корекції ціни. В цей час входити в ринок по напрямку тренда не рекомендується. За аналогією можна відстежувати сигнал на відкат і на низхідному тренді. Тільки в цьому випадку увагу буде зосереджено на зоні перепроданості.

Приклад застосування стохастика:

Також для визначення ймовірного відкату можна використовувати, наприклад, індикатор Barry. Цей інструмент аналізу ринку малює на графіку рівні підтримки і опору, поблизу яких може відбутися відкат:

Для цієї мети підійде також індикатор Forex Glaz, про який я вам розповідала раніше в одній із статей блогу. Є, звичайно, й інші варіанти.

Тим, хто використовує в трейдингу трендову стратегію, треба обов'язково включати в неї індикатори відкату. Це дозволить знизити ризики і збільшити прибуток.

Інга Федорова

13.06.2018

Читай також: