Індикатор TRIX

Сьогодні я хочу запропонувати інструмент, який допоможе вам здійснювати більш точні входи в ринок. Це індикатор TRIX. Він був створений дуже давно, однак досі не забутий трейдерами. Звичайно, індикатор був багато разів оптимізований, і це його тільки поліпшило.

Індикатор TRIX являє собою експоненційну середню, яка три рази згладжена. Це потрібно для того, щоб виключити будь-який вплив на його свідчення несподіваних різких коливань ціни.

А тепер подивимося на скрін графіка, на якому встановлений індикатор:

Він подає три варіанти сигналів. Це перетин ліній, стрілки і дивергенція.

Умови входу в ринок

Головною умовою для розгляду можливості відкриття торгової позиції є перетин ліній індикатора. Якщо швидка змінна середня перетинає повільну знизу-вгору, то ми можемо відкрити ордер buy. Якщо перетин відбувається навпаки зверху-вниз, то можна подумати про продаж. Але це ще не все. Необхідно звертати увагу і на колір ліній. Якщо після перетину вони забарвилися в один колір, то це підсилює сигнал. Для продажу колір обох ліній повинен бути червоним, для купівлі – зеленим. Це добре видно на моєму прикладі.

Крім цього, як я писала вище, індикатор TRIX відстежує дивергенції. На графіку він малює лінії дивергенцій, а у вікні – стрілки. Вони вказують напрям торгової угоди, виходячи з дивергенції. Червона стрілка – продаж, зелена стрілка – купівля.

На скріні три сигналу на відкриття торгових позицій, і два з них підтверджені дивергенцією. Зверніть увагу, стрілки з'явилися раніше, ніж відбулося перетинання ліній. Якщо входити в ринок по стрілках, то можна збільшити розмір прибутку. Однак перетин ліній після стрілки робить сигнал більш сильним, а значить і шанси на успіх зростають.

Установка стоп-лоссов, тейк-профітів – це вже на ваш розсуд. Що стосується стопа, то я б визначала його місцезнаходження по кожному ордеру окремо. Це може бути локальний екстремум або мінімум/максимум свічки, після якої був здійснений вхід в ринок. Як варіант – фіксований розмір стопа.

До речі, індикатор TRIX успішно використовується і в торгівлі опціонами. У нього немає обмежень по валютних парах і тимчасовим інтервалам. Однак, незважаючи на всі його позитивні сторони, показання індикатора TRIX рекомендується фільтрувати за допомогою інших інструментів аналізу. Він, як і будь-який інший індикатор, не є граалем. І звичайно, неодмінно треба протестувати індикатор на демо рахунку. При цьому, можна спробувати змінити параметри в налаштуваннях і знайти їх кращий варіант.

Якщо є бажання це зробити, пропоную скачати індикатор за посиланням нижче:

TRIX

Інга Федорова

16.11.2016

 

Читай також: